CCwiki

Nápověda pro BIM projektování a CCdoplňky

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


cctools:nastroje:oznaceni_stoupacek

Označení stoupaček

Nástroj umisťuje ke stoupačkám v daném půdorysu popisky s textem převzatým z parametru OZNAČENÍ STOUPAČKY.


Nástroj umisťuje ke stoupačkám v daném půdorysu popisky s textem převzatým z parametru OZNAČENÍ STOUPAČKY.
Parametr stačí napsat do jedné časti stoupačky a nástroj jej doplní do všech ostatních částí. Po spuštění nástroj poběží na pozadí, při změně trubky dojde k aktualizaci značek. K aktualizace dojde také při změně pohledu.

Rodina označení

Nástroj obsahuje rodinu se značkou (tagem) Stoupačka_Označení.CC s jediným typem se stejným názvem, pokud tedy v projektu tuto rodinu nemáte nástroj si ji sám načte při spuštění.

Pokud chce uživatel s nástrojem používat vlastní rodinu značky, je potřeba aby rodinu a její typ, pojmenoval Stoupačka_Označení.CC. Nebo je možné změnit v Nastvení → Nastvení parametrů → Symboly stoupaček název rodiny, kterou program umisťuje ke stoupačkám jako označení.

Parametr OZNAČENÍ STOUPAČKY

Propisování parametru je řešeno přes konektory, pokud je trubka vertikální a napojená na jinou vertikální trubku pomocí tvarovek se dvěma konektory jedná se pořád o stejnou stoupačku a hodnota parametru se propíše i do části za tvarovkou.

Pokud dojde k rozvětvení přes T-kus, parametr se přepíše jen do dílčích trubek, které jsou umístěné přímo nad tou, do které vyplňujeme hodnotu parametru. Dále můžeme hodnotu parametru vyplnit i do jedné z dílčích trubek druhé větve a tam už se hodnota parametru bude zase propisovat do dílčích částí stoupačky.

Vlastnosti nástroje

Nástroj má společné vlastnosti jako Symboly stoupaček:

  • Nástroj ignoruje vertikální trubky do délky 1m. (viz návod Symboly stoupaček)
  • Nástroj umí ignorovat podláží, jejichž název začíná na „Pomocné“. (viz návod Symboly stoupaček)
cctools/nastroje/oznaceni_stoupacek.txt · Poslední úprava: 2019/05/20 10:01 autor: dasi