CCwiki

Nápověda pro BIM projektování a CCdoplňky

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


cctools:nastroje:povrch_mistnosti

Povrch místnosti

Vypíše název podlahy a stropu do parametru Povrchová úprava podlahy/stropu.


Nástroj Povrch místnosti zapíše:

  • název podlahy do parametru místnosti Povrchová úprava podlahy,
  • název stropu do parametru Povrchová úprava stropu,
  • název stěny do Povrchové úpravy stěny.

Hodnoty těchto parametrů pochází z parametrů Model, Komentáře k typům, Označení typu nebo Označení dle volby v Povrch místností: Nastavení. Pokud se v dané místnosti nachází více podlah či stropů, zapíší se do parametrů všechny názvy oddělené znakem „|“.

Pokud si přejete s označením typu vypisovat i označení, aktivujte v nastavení volbu Přidat označení a nastavte pro hodnoty vykazovaných parametrů oddělovač.

V případě, že máte v místnosti hygienického zařízení umístěnu WC předstěnu, nevepsala by se do hodnoty parametru Povrchové úpravy stěny stěna, která je za ní. Proto je možné nastavit pro jednotlivé kategorie Krok hledání, o který se bude objem místnosti posouvat a ověřovat, zda se za předstěnou nenachází další element s jinou povrchovou úpravou.

Hledat ve výklencích stěn - zakliknutím této hodnoty máte možnost nastavit hodnotu Maximálního hledání, což omezí počet kroků a zastaví tím hledání v případě, že místnost není označena systémovou rodinou stěny, podlahy nebo stropu, ale pomocí oddělovače místnosti.

Posledním je tlačítko Aktualizovat při každé změně místnosti, po jehož zakliknutí odpadá nutnost spouštět aktualizaci hodnot povrchových úprav místností manuálně.

Postup při práci s tímto nástrojem:

  1. Nastavení nástroje - OK.
  2. Spuštění nástroje nad libovolným pohledem. V případě, že nebude označena žádná místnost, budou vepsány hodnoty pro všechny místnosti projektu. Pokud některou z místností označíte, bude se změna nastavení týkat pouze jí.

Nastavení

Možnosti nastavení

cctools/nastroje/povrch_mistnosti.txt · Poslední úprava: 2019/05/02 15:11 autor: edku