CCwiki

Nápověda pro BIM projektování a CCdoplňky

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


cctools:nastroje:symboly_stoupacek

Symboly stoupaček

Nástroj slouží k umístění odpovídajících symbolů na stoupačky.


Nástroj slouží k umístění odpovídajících symbolů na stoupačky v půdorysu, na kterém byl nástroj spuštěn. Po spuštění nástroj poběží na pozadí, při změně trubky, dojde k aktualizaci symbolů. K aktualizace dojde také při změně pohledu.

Rodina symbolů

Nástroj obsahuje rodinu symbolů (šipek) s několika typy, pokud v projektu, tuto rodinu nemáte nástroj si ji sám načte při spuštění. Pokud chce uživatel s nástrojem používat vlastní rodinu se symboly, je potřeba, aby rodinu a její typy, pojmenoval stejně. Tedy následovně.

Šipky.CC

  • Bez šipek
  • Bez šipek_neaktualizovat
  • Šipka_Dolů
  • Šipka_Dolů_Přivzdušňovací ventil
  • Šipka_Dolů_Větrací hlavice
  • Šipka_Průběžná

Poznámka: Název rodiny a jejích typů, které program vyhledává, se dají upravit v Nastavení → Nastavení parametrů → Symboly stoupaček (Aby program fungoval správně musí se shodovat toto nastavení se jménem rodiny a jejích typů v projektu)

Ventil a větrací hlavice: Symbol pro stoupačku, která prochází pouze patrem pod daným pohledem, tedy Šipka_Dolů, má ještě dva speciální druhy a to Šipka_Dolů_Přivzdušňovací ventil a Šipka_Dolů_Větrací hlavice. Pokud chce uživatel umístit jeden z těchto symbolů, musí tak učinit manuálně(změna typu rodiny). Tyto dva speciální symboly se neaktualizují. Pokud chce uživatel jejich změnu, musí znovu manuálně změnit typ rodiny a od té doby už se bude symbol zase aktualizovat při změně trubky.

Prázdný symbol: Pokud má uživatel v projektu stoupačku na které nechce symbol a nástroj mu ho tam umisťuje stačí manuálně změnit typ rodiny symbolu stoupačky na Bez šipek_neaktualizovat.

Vlastnosti nástroje

Nástroj ignoruje vertikální trubky do délky 1m a neoznačuje je šipkami, viz obrázek.

Nástroj umí ignorovat podláží, jejichž název začíná na „Pomocné“ viz obrázek. Slovo „Pomocné“ lze změnit v Nastavení → Nastavení parametrů → Symboly stoupaček.

cctools/nastroje/symboly_stoupacek.txt · Poslední úprava: 2019/05/23 15:17 autor: dasi